LeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonberger

The Czech Leonberger Club

Home
Česky
English
"In the beginning God created men,
and when knew, how is weak, gave him the dog"
Facebook

Líbí se Vám stránky klubu? Podpořte nás a sdílejte na sociální síti Facebook.

Sdílet stránku na facebooku
Login

List of successful matings

LeonbergerNa základě četných dotazů upřesňujeme, že dle obč. zákoníku je stanovení ceny štěňat, smluvní, tedy plně na rozhodnutí chovatele. Z infromací KCHL vyplývá, že v současné době se ceny pohybují v rozmezí cca 16 - 22 tisíc Kč, ovšem cena nijak negarantuje kvalitu. Je to výhradně vyjádření požadavku chovatele. Dostáváme se tedy k orientačnímu průměru 18 tisíc Kč.

V poslední době se stalo několik případů, kdy si noví majitelé pořídili leonbergera bez průkazu původu a následně museli řešit nejen zdravotní problémy štěněte, ale i nezájem a neochotu "chovatele" vyjít majiteli vstříc.

KCHL upozorňuje zájemce o koupi psa bez průkazu původu, že často dochází k velmi problematickému jednání ze strany tzv. chovatele k novému majiteli, často nejsou štěňata ošetřena předepsaným odčervením a vakcinací, často pocházejí z nevyhovujícího chovatelského prostředí.

Chov leonbergerů bez průkazu původu se neslučuje s chovatelskou etikou členů KCHL a je výslovně zakázán Zápisním řádem klubu, bod. č. 8.

Členové klubu jsou povinni dodržovat při své chovatelské činnosti především zákon č. 166/1998 o veterinární péči, zákon č. 246/1992 na ochranu zvířat proti týrání, normativy Ústřední komise na ochranu zvířat a klubové normativy, to jest Zápisní řád a Řád ochrany zvířat při chovu při chovu leobergerů.

Protože chovatelé leonbergerů bez průkazu původu nejsou členy KCHL, nemůže Klub chovatelů leonbergerů jejich chovatelskou činnost a chovatelské prostředí žádným způsobem ovlivnit.

Doporučujeme novým zájemcům o štěně leonbergera, aby si vybírali zásadně jedince s průkazem původu, u nichž je povinná kontrola vrhu klubovými funkcionáři, poradci chovu.

Leonuv lom
Askar Thorgeir Pragin Bohemia

Alfa Artemis Ex Boiohaemum
Father:Askar Thorgeir Pragin Bohemia
Mother:Alfa Artemis Ex Boiohaemum
Breeder:M.Škarvadová, Kolín
Phone:777951430
E-mail:skarvadova.marketa@seznam.cz
Web:
Litter: B - krytí - 13. března 2024
puppies:
K odběru od:
Leonuv lom
Holická louka
Garp Z Nučických roklí

Beily Dreena Lions Sensation
Father:Garp Z Nučických roklí
Mother:Beily Dreena Lions Sensation
Breeder:J.Ondráčková, Holice
Phone:739458123
E-mail:o.jarca@seznam.cz
Web:
Litter:B - krytí - 29. března 2024
puppies:
K odběru od:
Holická louka
Z osoblažského lesa
Airbourne Brizgi

Faith iz Lvinoho Tsarstva
Father:Airbourne Brizgi
Mother:Faith iz Lvinoho Tsarstva
Breeder:I. Vitásková, Osoblaha
Phone:603476390
E-mail:Desideriaa@seznam.cz
Web:
Litter:G - krytí - 30. března 2024
puppies:
K odběru od:
Z osoblažského lesa

Copyright © 2024 KCHL