LeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonberger

The Czech Leonberger Club

Home
Česky
English
"In the beginning God created men,
and when knew, how is weak, gave him the dog"
Facebook

Líbí se Vám stránky klubu? Podpořte nás a sdílejte na sociální síti Facebook.

Sdílet stránku na facebooku
Login

List of successful matings

LeonbergerNa základě četných dotazů upřesňujeme, že dle obč. zákoníku je stanovení ceny štěňat, smluvní, tedy plně na rozhodnutí chovatele. Z infromací KCHL vyplývá, že v současné době se ceny pohybují v rozmezí cca 16 - 22 tisíc Kč, ovšem cena nijak negarantuje kvalitu. Je to výhradně vyjádření požadavku chovatele. Dostáváme se tedy k orientačnímu průměru 18 tisíc Kč.

V poslední době se stalo několik případů, kdy si noví majitelé pořídili leonbergera bez průkazu původu a následně museli řešit nejen zdravotní problémy štěněte, ale i nezájem a neochotu "chovatele" vyjít majiteli vstříc.

KCHL upozorňuje zájemce o koupi psa bez průkazu původu, že často dochází k velmi problematickému jednání ze strany tzv. chovatele k novému majiteli, často nejsou štěňata ošetřena předepsaným odčervením a vakcinací, často pocházejí z nevyhovujícího chovatelského prostředí.

Chov leonbergerů bez průkazu původu se neslučuje s chovatelskou etikou členů KCHL a je výslovně zakázán Zápisním řádem klubu, bod. č. 8.

Členové klubu jsou povinni dodržovat při své chovatelské činnosti především zákon č. 166/1998 o veterinární péči, zákon č. 246/1992 na ochranu zvířat proti týrání, normativy Ústřední komise na ochranu zvířat a klubové normativy, to jest Zápisní řád a Řád ochrany zvířat při chovu při chovu leobergerů.

Protože chovatelé leonbergerů bez průkazu původu nejsou členy KCHL, nemůže Klub chovatelů leonbergerů jejich chovatelskou činnost a chovatelské prostředí žádným způsobem ovlivnit.

Doporučujeme novým zájemcům o štěně leonbergera, aby si vybírali zásadně jedince s průkazem původu, u nichž je povinná kontrola vrhu klubovými funkcionáři, poradci chovu.

Přemyslův dvorec
Baloo Karlovarské prameny

Flower Lady Grand Aiveko
Father:Baloo Karlovarské prameny
Mother:Flower Lady Grand Aiveko
Breeder:R.Váchalová, Kožlany
Phone:777157305
E-mail:ruzenavachalova@seznam.cz
Web:
Litter:vrh B krytí - 4. října 2022
puppies:
K odběru od:
Přemyslův dvorec
Neuvedeno
Askar Thorgeir Pragin Bohemia

Alfa Artemis Ex Boiohaemum
Father:Askar Thorgeir Pragin Bohemia
Mother:Alfa Artemis Ex Boiohaemum
Breeder:M.Škarvadová, Kolín
Phone:777951430
E-mail:skarvadova.marketa@seznam.cz
Web:
Litter: A krytí - 26. října 2022
puppies:
K odběru od:
Bernopy
Baloo Karlovarské prameny

Diana od Kostela sv.Gabriela
Father:Baloo Karlovarské prameny
Mother:Diana od Kostela sv.Gabriela
Breeder:M.Šlehoferová, Stod
Phone:734370344
E-mail:bernopy.slehoferova@seznam.cz
Web:
Litter: D krytí - 1. listopadu 2022
puppies:
K odběru od:
Bernopy

Copyright © 2022 KCHL | Webové stránky pro chovatele