LeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonberger

Klub chovatelů psů leonbergerů ČR

Úvodní stránka
Česky
English
"Na počátku Bůh stvořil člověka,
a když poznal, jak je slabý, dal mu psa"

Co je nového v klubu

19. září 2017 - Chovní jedinci z Ostružna podzim

Byli přidáni chovní jedinci z podzimní bonitace, doplňte si fotografie.


4. září 2017 - Klubový sraz

Vážení, klub. sraz se blíží. Zde ještě bližší info pro případné návštěvníky, zajímající se o plemeno. Přejeme vám všem šťastnou cestu, nepodceňte prosím chladnější noci a případné přeháňky a vybavte se na všechny rozmary počasí. Ubytování je beznadějně plné. Zveme vás na podzimní klubový sraz, který se koná v dobře známém a oblíbeném rekreačním středisku Sklář v Ostružnu u Jičína. Více najdete na www.sklar-ostruzno.cz.

Areál najdete před nebo za Jičínem, silnice odbočka na Dolní Lochov, do Ostružna, zde odbočit u kostela vpravo, bude klubové značení. GPS: 50°26´38.562´´N 15°16´34.547´´E.

Program srazu - všechny časy budou na místě vyvěšeny a upřesněny!

Pátek 08. 09.
Příjezd, ubytování, večeře, volný večer

Sobota 09. 09.
8:00 – 9:00 snídaně
9:30 prezence na svod
10:00 přehlídka miminek, svod mladých
12:00 – 13:00 oběd
14:00 přehlídka plemeníků, (cvičení, volná zábava)
18:00 – 19:00 večeře
20:00 společný večer s hudbou a tancem (Duo Efekt)

Neděle 10. 09.
8:00 - 9:00 snídaně
9:30 přejímka na bonitaci, vážení, měření, povahový test, rebonitace, bonitace
12:00 - 13:00 oběd


13. dubna 2017 - LPN2

Postupně budou z chovných fen i psů vyřazeni ti, co nemají LPN2 a nejsou negativní po rodičích. Pokud si majitel test zajistí později, bude jedinec do chovných vrácen stejně jako ti, kde budou vyhodnoceni rodiče. Toto se prozatím netýká současných vrhů a krytí, pokud byly uskutečněny před povinným termínem. Prosíme o kontrolu, pokud by něco bylo špatně, kontaktujte HPCH. Není to zcela jednoduché. Dále budou i vyřazení psi nečlenů klubu,tj.těch,kteří neuhradili čl.příspěvky pro letošní rok. Chovnost zvířat zůstává zachována až do termínu uvedeného na kartě chov.jedince, jen klub již nečlenům neposkytuje službu propagace, jenž je vyhrazena jen členům.


5. dubna 2017 - Termín LPN 2

Informace! Včera a dnes obdrželi naši členové Zpravodaj č.1, kde je mimo jiné i upozornění na nutnost vyšetření LPN2,pokud pes není negativní po rodičích. Jakmile dojde test z Bernu, u chovných psů a fen je doplněn do karty. Sledujte proto laskavě klub.stránky a možná zjistíte průběžně, že rodiče Vašich zvířat už test mají a nemusíte jej, pokud nechcete, dělat. Nebo se s chovateli spojte a společně se dohodněte, popř. se na testech fin., podílejte, vyjde to pro všechny výhodněji. Další věc je, že před povinným termínem byla vydána řada kryc.listů a někteří ještě vyhodnocení u svých zvířat neměli. I zde platí schválené pravidlo a test musí být dodán. Může se však vyskytnout kratší přechodové období, než Bern již zaslanou krev vyhodnotí. Postupně budou majitelé psů kontaktováni s dotazem na situaci a staženi popřípadě z chovných zvířat. Ten kdo se nakonec rozhodne si test udělat později a má platnou bonitaci, bude na stránky klubu vrácen. Kdo už nyní ví, že si test dělat nebude z nějakého důvodu, třeba věku, oznamte to prosíme HPCH.


8. března 2017 - Členské příspěvky po termínu

Uplynul termín pro placení čl.příspěvků. Kdo přesto nedopatřením nezaplatil a chce být nadále členem, kontaktujte jednatele. Vyřešíte proces navrácení členství.


17. února 2017 - Členské příspěvky

Blíží se konec února a s ním i placení členských příspěvků. Takže kdo nemáte uhrazeno v KCHL, nezapomeňte prosím! A s koncem měsíce také uzavřeme přihlášku na první bonitaci a rebonitaci 1.4.v restauraci Touha Světice. Kdo se chce ještě přihlásit, pište na salveleon@volny.cz. Je 5 volných míst.


9. ledna 2017 - První jarní bonitace

KCHL plánuje uspořádat samostatnou jarní bonitaci a rebonitaci a to dne 1.4.2017 v restauraci Touha Světice u Prahy /stejné místo jako v loňském roce/. Akce bude uskutečněna při počtu min. 10 účastníků a maximálně 15.Hlaste se prosím do konce února na mail: salveleon@volny.cz. Pak bude oznámeno,zda se akce koná či nikoliv. Další chovat. akce /svod,bonitace a rebonitace/ budou na jarním srazu KCHL druhý víkend v květnu.


11. prosince 2016 - LPN 2

Vzhledem ke skutečnosti, že řada našich členů ještě nemá test na LPN 2 u svého psa hotový ataké tomu, že předpoklad zatížení populace touto formou je velmi nízký, rozhodl výbor KCHL o prodloužení termínu provedení testu ještě o čtvrtletí, tj.do 31.3.2017.


4. října 2016 - SOS

Máme nové SOS, mladého psíka, pokud by měl někdo zájem!!Více lišta vlevo úplně dole SOS.


17. září 2016 - Chovní psi a feny

Seznam chovných zvířat byl doplněn o uchovněné na Rozkoši. Zašlete si prosím fotografie, kvalitní, na mail: janrozsypal@email.cz. Zkontrolujte laskavě údaje a pokud potřebujete něco doplnit,změnit, zašlete na mail:salveleon@volny.cz.


29. srpna 2016 - KV Džbán

Nezpomeňte na naši poslední letošní výstavu, klubovku bez zadávání titulu kl.vítěz, konanou dne 1.10. při Oblastní výstavě Praha-Džbán. Propozice i přihlášku najdete na : http://www.myslivost.cz/oms/praha6 První uzávěrka 20.8, druhá 4.9.2016.


3. června 2016 - Informace k LPN

LPN 1 je pro náš klub povinná a toleruje se negativita rodičů, tj. potomci negativních rodičů nemusí mít pro chov test přímo provedený v Bernu. Nyní byla schválena čl. schůzí povinnost mít i test LPN2, s překlenovacím obdobím do konce roku 2016. Tj. od 1.1.2017 musí mít všechna zvířata v chovu provedený test LPN2. Opět se bude tolerovat negativita rodičů, ale pouze za předpokladu, že se neobjeví opět nějaká nejasnost. Pak by bylo nutné toto vše přehodnotit. Je třeba si uvědomit, že negativita po rodičích je tolerována jen v naší populaci. Pro krytí v zahraničí, pro nakrývání zahr. fen nebo prodej štěňat do některých zemí je nutností mít oficielní test.

Jak nyní dál:
1. Kdo chce mít provedené testy na LPN 1 i 2 vytiskne si z kl. stránek formulář (tlačítko Klub, Dokumenty ke stažení). Na test je zapotřebí 2-5 ml krevního vzorku EDTA vyšetřovaného zvířete. Doporučujeme použít plastovou zkumavku. Krevní vzorek musí být odeslán hned po odběru čerstvý, v obálce s bubl. folií, bez ochlazování, na následující adresu laboratoře. Vzorek musí být doručen nejpozději 3-4 dny po odběru. Formulář je třeba podepsat a potvrdit vet.lékařem,který odebíral krev. Z Bernu dojde mailem výsledek s uvedeným var.symbolem /LB číslo/ a pak uhradíte částku 125,- Euro na účet ústavu.
Další informace najdete na www.genetics.unibe.ch.

Adresa: Institut für Genetik LPN-Test Bremgartenstrasse 109A CH-3001 Bern

2. Jestliže již byl proveden test na LPN1 a krevní vzorek je uložen v Bernu, uveďte na formuláři jen žádost o test LPN2, uhradďte 40 Euro s var.symbolem již provedeného LPN1 testu /LB číslo/. Výsledek obdržíte opět mailem.

University of Bern: IBAN: CH5309000000603151885, BIC: POFICHBE (PostFinance, CH-3030 Bern).

3. Pokud si budete dělat jen jeden test..LPN 1 nebo LPN 2..a není ještě v Bernu krev, platí vše stejně jako pod bodem 1. Jen cena bude po zaslání výsledku 85 Euro.


12. února 2016 - Platba čl.úpříspěvků a jednodenní akce

Vážení členové, nezapomeňte na úhradu čl.příspěvků do konce února! Dále sdělujeme, že jednodenní bonitace a rebonitace dne 12.3. se koná, od 11,00 hod. v restauraci www.touhasvetice.cz, adresa K Dálnici 346, Světice, 251 01


Copyright © 2018 KCHL