LeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonberger

Klub chovatelů psů leonbergerů ČR

Úvodní stránka
Česky
English
"Na počátku Bůh stvořil člověka,
a když poznal, jak je slabý, dal mu psa"

Co je nového v klubu

6. dubna 2021 - Sraz 2021

Vážení, situace je stále nejasná, i když nějaký zázrak se ohledně našeho srazu stát může. Musíme čekat. Plán je takový, že pokud sraz nebude, přesuneme chov. akce na termín výstavy na Slapech. Pokud by ani výstava nebyla, pokusíme se uspořádat jednodenní akci podle povoleného počtu osob, které se budou smět sdružovat. Prostě nikdo nevíme zatím nic, každý den je vše jinak a budoucí vývoj si nedovolíme ani odhadovat. Přihlašujte se na Ostružno zatím jako obvykle. Podle blížícího se data budeme uveřejňovat informace na klub. stránkách i Facebooku.


18. ledna 2021 - Novela Zákona na ochranu zvířat

Vážení přátelé, tak nám zřejmě přibyly další formuláře. Kdo budete mít od 1.2.t.r. vrh , pročtěte si tento odkaz. Jedná se o novelizaci Zákona na ochranu zvířet. Protože ČMKU předalo tyto formuláře k vyjádření právníkům, možná to bude mít vše ještě další vývoj. http://eagri.cz/.../zvirata-v-zch/ochrana-psu-a-kocek.html http://eagri.cz/.../668445/_2021podrobne_info_k_ELVS_PLS.pdf


21. července 2020 - KV září

Vážení, zřejmě již máte všichni Zpravodaj. Kdo ne, pište prosím jednateli. Ve Zpravodaji jsou informace ohledně podzimní výstavy, která mimořádně nahradí svod mladých od 6 do 20 měsíců věku. Pokud pro některé z vás bude výstava i svodem, bude to zapsáno do PP po ukončení výstavy. Koho se tedy týká výstava a současně i svod, uhraďte laskavě jen výstavní poplatek. Víme, že je to trochu vyšší částka než svod, ale doufáme že pochopíte mimořádnou situaci díky koronaviru a nedostatek času pro uspořádání samostatného svodu na podzimním srazu. Výstava je zase dobrá zkušenost pro mladá zvířata a pro vás, kteří vystavujete poprvé. Potvrzení o uhrazení výstavního poplatku zašlete laskavě na mail Barnabas.B@seznam. cz, pokud jste to již neudělali s přihláškou. Přihlášku na ubytování, bonitaci a rebonitaci posílejte dle uvedených pokynů. Prosíme, čtěte Zpravodaj pečlivě. Omlouváme se, že je vše složitější, ale složitá je celá doba a letošní rok. Pokud by se něco měnilo /budeme doufat že ne/, opět to ohlásíme na FB a kl.stránkách v Novinkách.


11. května 2020 - Svod a bonitace

Vážení členové, pro velký zájem jsme ukončili přihlášky na ubytování a nyní jsme nuceni ukončit i příjem přihlášek na svod mladých i bonitace . Další akce bude na podzim ve dnech 11. – 13.9. Jelikož je mimořádná situace, nebude brán ohled na věk při svodu a současně se i prodlužuje chovnost zvířat až do podzimní rebonitace. Poslední info přidáme několik dní před srazem, hlavně pro ty, kteří jedou prvně a dále o opatřeních, která se nás v té době budou týkat. Jsme rádi, že se těšíte spolu s s námi na naše setkání a doufáme, že se vydaří. Trocha uvolnění po nepříjemné omezující době. Opět děkujeme za sdílení, což je jedna z mála možností, jak podat info členům i těm, kdo se chtějí příjet podívat.


5. května 2020 - Ubytování sraz

Vážní členové, kapacita ubytování, které máme k dispozici na klubový sraz se svodem a bonitací, je již vyčerpaná. Pokud se ještě někdo z vás bude na ubytování hlásit, bude už veden jako náhradník . Většinou se ke konci uzávěrky ještě někdo odhlásí z různých důvodů, takže je možné, že i náhradníci nakonec bydlí. Na svod a bonitaci se ještě dál hlásit můžete. Průběžně budeme k akci dávat dál info, zvláště těsně před jejím konáním. Držme si palce, aby se nevyskytly důvody, proč bychom nemohli konečně se psy vyrazit ven! Prosíme stále o sdílení.


25. dubna 2020 - Jarní klubový sraz

Informace ke srazu. Za prvé všem díky za sdílení a rozšiřování nových informací. Sraz bude tedy, opakuji, 29.- 31.5 s možností přijet o den dříve. Všechny přihlášky, poslané na původní datum, platí. Prosíme ale o potvrzení, že nový termín již přihlášeným členům vyhovuje nebo ne. Napište prosím mailem na ve Zpravodaji uvedený mail : LadaDejdar@seznam.cz. Na tento mail pište také laskavě jakékoli další změny, upřesnění, požadavky. Jídelníček by měl také platit od pátku. Jaké budou další vládní nařízení v té době netušíme ,ale prostě se jim přizpůsobíme. Jak a co dodržovat napíšeme pak na místě. Dnes již ale víme že nebude hudba, přednáška ani nic podobného, pokud se nestane nějaký zázrak. Ale jistě se každý rád setkáte se svými přáteli a strávíte večer s nimi. Pokud stále budou povinné roušky, prosíme nezapomeňte na ně. Uzávěrka ubytování i přihlášek na chov. akce je 20.5. Bereme jako hlavní věc uskutečnění chovatelských akcí. Klubová výstava se konat bohužel nemůže, takže bude přesunuta na podzimní termín, zřejmě termín srazu, který má být 10.-12.9.t.r. Na základě některých dotazů ke srazu uveřejňujeme vysvětlení. Sraz můžeme zatím připravovat na základě oznámení k plánovanému uvolnění vládního opatření, konkrétně povolení kulturních, společenských a sportovních akcí od 25.5. Je zde ovšem podmínka počtu osob, která bude specifikována později. Musíme tedy vyčkat, ale sraz, ani svod a bonitaci nelze uspořádat ze dne na den a tak rozhodnutí budeme očekávat připraveni. Může se ještě stát cokoliv a proto počítejte prosím s tím, že všichni přihlášení obdrží cca týden před akcí mail s bližšími detaily. Na FB a klubové stránky uveřejníme poslední informace také včas pro případné zájemce, kteří se chtějí jen přijet podívat. Opět prosíme o sdílení.


4. dubna 2020 - Sraz 2020

Vážení přátelé, Zpravodaj je dávno vytištěn a visí někde mezi distribuční firmou a poštou. Neovlivníme to. I když už dnes na 99 % víme, že sraz se konat nebude, přesto tam najdete veškeré informace a i přihlášky na svod a bonitaci. Strašně nás to mrzí, neboť víme, že se hodně členů těšilo a měli už dohodnutou účast majitelů svých odchodů např. na svod. Těšili jsme se všichni a spřádali plány, co vše si na srazu zase užijeme a vyzkoušíme, navíc měl být o den delší. Taková škoda! No doba je jaká je a musíme to všichni přežít. Snažíme se plánovat dál nějaké náhradní termíny, ale vše závisí na situaci. Prosíme proto ty, kteří plánovali jet na sraz, jít na svod, bonitaci i rebonitaci, aby klasicky vyplnili všechny přihlášky. I třeba ubytování,kdyby, kdyby… Pokud se podaří posunout termín, budeme to potřebovat. Stejně to platí i u přihlášky na výstavu. Pokud by to NÁHODOU šlo, posuneme termín na 22.-24.5., tj. na víkend s výstavou. Jen prosíme NIC neplaťte!! Platby v případě nutnosti uskutečníte buď na místě nebo dle informací, které dostanete mailem a budou i na FB a klub.stránkách v Novinkách. Když to nevyjde, uvidíme co se podaří dál. Když bude nejhůř, pokusíme se naplánovat jednodenní akci výhradně na rebonitace a bonitace. Svod by pak byl, stejně jako výstava, na podzim. Díky tomu, co se děje, klub nebude řešit nyní „propadlé“ bonitace ani pak věk na svod. Všechno se nám tak nějak změnilo, zastavilo, sedíme, čekáme, doufáme. Přejeme vám všem i já osobně, aby se vám vše zlé vyhnulo. HPCH


13. února 2020 - Členské příspěvky 2020

Pomalu ale jistě se blíží konec února a s ním i termín pro zaplacení členských příspěvků. Někteří ještě nemají zaplaceno!! Prosíme nečekejte na poslední chvíli. Kdo členské příspěvky neuhradí, sám si tím ukončuje členství v klubu a pak se při přihlášce na sraz,svod, bonitaci strašně diví a musí žádat o obnovení členství.


12. prosince 2019 - Smutná zpráva

Vážení členové, s velkým zármutkem sdělujeme smutnou zprávu, že tento náš svět opustil dne 10.12. t.r. náš kamarád, skvělý člověk a klubový jednatel pan Alois Velecký. Po několika letech prohrál boj se zákeřnou a nemilosrdnou nemocí. Bude nám chybět a budeme na něj často vzpomínat.


2. května 2019 - Testy na LPN a Lemp

Dostali jsme zprávu o přetransformování firmy Vemodia na jinou společnost, také genetickou laboratoř, viz info níže. Zde nadále je možnost provádět testy na LPN a Lemp, žádánku a detaily uveřejníme na klub.stránkách ihned po obdržení. Vážení kolegové, vážení chovatelé, milí přátelé, Dovolte mi, abych Vám oznámila důležitou zprávu – dne 30. dubna 2019 končí diagnostická činnost Vemodia a.s., kdy laboratoř v Praze, adresa v Hůrkách 3, již nebude přijímat a zpracovávat vzorky. Kompletní programy, tak jak jste zvyklí, a ještě řadu příjemných věcí navíc, jsme pro Vás připravili v naší nové laboratoři molekulární diagnostiky TILIA LABORATORIES s.r.o. TILIA LABORATORIES získala své finální místo v nově rekonstruované bílé dvoupodlažní budově v obci Pchery, ulice 5. května 44, PSČ 273 08, přibližně 15 minut po dálnici z Prahy směr Chomutov, Slaný. Co jsme pro Vás připravili: • Stávající programy, jak jste zvyklí, s dalším rozvojem dle Vašich potřeb a zájmů • Uživatelsky přívětivý web bez komplikovaných registrací a požadavků (www.tilialaboratories.cz) • Pravidelné přednášky na zajímavá témata v posluchárně naší nové laboratoře • Výzkumné projekty na poli genetiky zvířat a molekulárně-mikrobiologické diagnostiky infekčních chorob • Pohodlné parkování před budovou laboratoře s možností pohodlného přístupu k nám i pro Vaše čtyřnohé miláčky – s možností procházky v okolí nad vesnicí • Časovou flexibilitu – v Pcherech jsme totiž doma – především v případě potřeby urgentních laboratorních zásahů či Vaší časové zaneprázdněnosti v běžné pracovní době laboratoře Z praktického hlediska dochází pouze k přesunu laboratoře na novou, finální adresu a ke změně názvu laboratoře, což bylo vzhledem ke změnám ve vlastnické struktuře nutné. Nemá to však vliv na nic, co by bylo pro Vás významné či mělo jakýkoliv vliv na spolupráci s námi, tak, jak jste zvyklí. Pouze možná poprosím o Vaši trpělivost na přelomu posledních dubnových a prvních květnových dní – bude probíhat stěhování přístrojů a veškerého zařízení, tak je možné, že dojde ke několikadennímu výpadku v diagnostice, za což se omlouváme. Všechny detaily naleznete na naší webové adrese www.tilialaboratories.cz. Snažili jsme se systém objednávek maximálně zjednodušit. Pokud byste využívali elektronické objednávky, velmi by nám to zjednodušilo práci, ale pokud Vám on-line práce není příjemná, na našem webu, v Dokumentech ke stažení, naleznete i statické žádanky, které si vytiskněte dle potřeby. Elektronické objednávkové moduly budou funkční od 1. května 2019. Již nyní se ale můžete registrovat na přednášková odpoledne, kterých jsme pro Vás do prázdnin připravili celou řadu; po prázdninách, pokud budete mít zájem, budeme opět pokračovat. Můžete si zvolit témata i další, která Vás zajímají, a o kterých byste se chtěli dovědět více – budeme je jim věnovat. Přednášky, které jsme pro Vás do prázdnin připravili, naleznete zde: https://www.tilialaboratories.cz/index.php… Sjednotili jsme rovněž dodavatele kurýrních služeb a vybrali TNT – služba je zdarma, stačí zavolat na telefonní číslo 800 50 50 53. Těšíme se na další spolupráci s Vámi, Se srdečným pozdravem a přáním hezkých jarních dní, MUDr. Soňa Peková, PhD. a tým laboratoře molekulární diagnostiky TILIA LABORATORIES tilialaboratories.cz www.tilialaboratories.cz


31. ledna 2018 - Čl.příspěvky 2018

Zítra již začíná únor. Připomínáme všem, kteří ještě neuhradili čl.příspěvek do KCHL, že mají čas pouze do 28.2. Pak si nezaplacením z vlastního rozhodnutí své členství ukončí.


28. ledna 2018 - Jarní akce 2018

Máme konec ledna a čas běží. Proto se ptáme našich členů, měl by někdo zájem zase o jednodenní BONITACI? Popř. rebonitaci. Aby se akce konala,musí být nejméně 10 zájemců. Časově je to konec března či začátek dubna. Svod mladých a další bonitace bude pak na srazu v květnu. Pokud by zájem byl,pište prosím na mail HPCH: salveleon@volny.cz.


19. září 2017 - Chovní jedinci z Ostružna podzim

Byli přidáni chovní jedinci z podzimní bonitace, doplňte si fotografie.


Copyright © 2021 KCHL | Webové stránky pro chovatele