Leonberger
Úvodní stránka
Česky
English

Odevzdané a potvrzené krycí listy

LeonbergerNa základě četných dotazů upřesňujeme, že dle obč. zákoníku je stanovení ceny štěňat, smluvní, tedy plně na rozhodnutí chovatele. Cena ale nijak nevyjadřuje nižší či vyšší kvalitu odchovu.

V poslední době se stalo několik případů, kdy si noví majitelé pořídili leonbergera bez průkazu původu a následně museli řešit nejen zdravotní problémy štěněte, ale i nezájem a neochotu "chovatele" vyjít majiteli vstříc.

KCHL upozorňuje zájemce o koupi psa bez průkazu původu, že často dochází k velmi problematickému jednání ze strany tzv. chovatele k novému majiteli, často nejsou štěňata ošetřena předepsaným odčervením a vakcinací, často pocházejí z nevyhovujícího chovatelského prostředí.

Chov leonbergerů bez průkazu původu se neslučuje s chovatelskou etikou členů KCHL a je výslovně zakázán Zápisním řádem klubu, bod. č. 8.

Členové klubu jsou povinni dodržovat při své chovatelské činnosti především zákon č. 166/1998 o veterinární péči, zákon č. 246/1992 na ochranu zvířat proti týrání, normativy Ústřední komise na ochranu zvířat a klubové normativy, to jest Zápisní řád a Řád ochrany zvířat při chovu při chovu leobergerů.

Protože chovatelé leonbergerů bez průkazu původu nejsou členy KCHL, nemůže Klub chovatelů leonbergerů jejich chovatelskou činnost a chovatelské prostředí žádným způsobem ovlivnit.

Doporučujeme novým zájemcům o štěně leonbergera, aby si vybírali zásadně jedince s průkazem původu, u nichž je povinná kontrola vrhu klubovými funkcionáři, poradci chovu.

z Lvího ráje
Forever Love Baltic Leons

Fantasy Blossom Druhá šance
Otec:Forever Love Baltic Leons
Matka:Fantasy Blossom Druhá šance
Chovatel:Petr Jansa, Linhartice
Telefon:737881801
E-mail:pmjansovi@seznam.cz
Web:www.z-lviho-raje.webnode.cz/
Vrh: F - krytí - 21. října 2023
Počet štěňat:
K odběru od:
z Rampachu
Alvin Kes-Ben

Anita Caro Five Roses
Otec:Alvin Kes-Ben
Matka:Anita Caro Five Roses
Chovatel:Z. Kuttichová, Červenka
Telefon:607610337
E-mail:kuttichova@seznam.cz
Web:
Vrh:F - krytí - 17. listopadu 2023
Počet štěňat:
K odběru od:
z Milské stráně
Baddy od Chuchelské dráhy

Amandi Zora z Hradištské louky
Otec:Baddy od Chuchelské dráhy
Matka:Amandi Zora z Hradištské louky
Chovatel:Z. Šagát, Milý
Telefon:+420 775 269 268
E-mail:zbynek.sagat@seznam.cz
Web:
Vrh:A - krytí - 23. listopadu 2023
Počet štěňat:
K odběru od:

Copyright © 2023 KCHL