LeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonberger

Klub chovatelů psů leonbergerů ČR

Úvodní stránka
Česky
English
"Na počátku Bůh stvořil člověka,
a když poznal, jak je slabý, dal mu psa"
Facebook

Líbí se Vám stránky klubu? Podpořte nás a sdílejte na sociální síti Facebook.

Sdílet stránku na facebooku
Přihlášení

Karta plemeníka

Athos Jasný den
Athos Jasný den

Rodokmen
Otec:Arno Z třeboňských rybníků
Matka:Jenny Zručská blata
Narozen:19.7.1995
Majitel:M. Toncar
Adresa:Šulcova 1132, 272 01, Kladno II
Telefon:
E-mail:
Web. stránky:
Bonitační kód:A2F2P6Q7Y4
DKK/HD:1 / 0
Výška v cm:
Váha v kg:0
LPN1:
Požadavek na partnera:
Něco málo od majitele:Naše rozhodnutí pro Leonbergra vyplynulo z důvodu potřeby odolného hlídacího psa,protože naši psi žili s námi v bytě (dogouš a dobrmanka), venku neměl kdo hlídat.Jeli jsme se podívat na klubové setkání Leonbergrů a bylo rozhodnuto,že toto je ten pravý pes pro nás. Do tří dnů jsme již vybírali štěně, které bylo hravé a přišlo k nám jako první. Jmenovalo se Athos Jasný den.Doma byl připraven kotec s boudou, z prvu jsme si mysleli,že tam bude společně s Dariem, ale na Dogu již bylo chladno a samotného jsme jej tam nechat nechtěli, tak se stěhoval bydlet domů. Naše psí smečka jej přijala velice dobře,nejlépe dogáč, který mu nahrazoval matku, takže ani nepoznal přechod do jiné rodiny,dogáč mu dodával odvahu a dobrmanka temperament.

Když nám dogáč odešel, nechápal, že si sním nikdo nehraje a museli jsme nastoupit my. Časem jsme mu pořídily dvě kamarádky,leonbergřici Gábinu a dogu Dáriu,on však miluje zřejmě svou rasu a z dogou se dohaduje o vůdčí roli. Athos má však navrch. Žijí s námi ještě dva krysaříci a dva kocouři, vše toleruje s nadhledem mušketýra. Jiná situace však nastává s cizími pejsky, ty nemusí mít okolo sebe, to má raději kocoury. Povahu má vyrovnanou,rozumí si s dětmi a moc miluje lidi. Do jídla se nenechá nutit,což bylo vidět i na jeho váze-78 kg. Po odtučňovací dietě, má v současné době 70 kg. Ke své spokojenosti potřebuje celou rodinu a neomezený pohyb po domě,po svém království. Do dnešního dne nezná kotec.Rád si poleží na gauči. Miluje mazlení, drbání,které si štěkotem umí vynutit. Jeho nejlepší přítelkyní je Gábina, ale dvoří se i jiným fenkám, a v tom případě je z něj "mlaďas k neudržení"! Zdravotní problémy nemá žádné.

Když jsme jej kupovali,neuvažovali jsme,že s ním budeme chodit na výstavy. Ale po prvních úspěších to dotáhl na "Národního vítěze", "Českého šampióna", "Slovenského šampióna" a "Interšampiona". Vážíme si též umístění v SRN, kde obdržel dvakrát RCacib,dvakrát RCac,1x výborný3 a 1x výborný4. Tak toto je náš velký kamarádský mazel Athos.

Slovo poradce chovu:chovný II robustní pes výborného osrstění, vhodný na feny s tmavším okem a výhradně zlatého a mahagonového zbarvení
Athos Jasný den

Copyright © 2019 KCHL