LeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonberger

Klub chovatelů psů leonbergerů ČR

Úvodní stránka
Česky
English
"Na počátku Bůh stvořil člověka,
a když poznal, jak je slabý, dal mu psa"

Základní informace o klubu

LeonbergerKlub chovatelů psů leonbergerů ČR, z.s. byl založen 20. 9. 1988, jeho působností je celá Česká republika. Do té doby byli leonbergeři vedeni mezi málo početnými plemeny. Psi se dělí dle FCI do 10 skupin, leonberger patří do skupiny 2, část 2-molossoidi a horští psi. Členem KCHL se může stát kdokoli, i když psa nevlastní, může to být i zahraniční zájemce. Vstupující může být členem i jiného klubu chovatelů leonbergerů na území ČR. Měl by znát standard plemene a stanovy klubu.

Každý člen KCHL dostává 4x ročně klubový zpravodaj, ve kterém je informován o všech klubových akcích, bonitacích, svodech a výstavách. Dále zde jsou uveřejňovány různé veterinární informace, příspěvky členů, výsledky výstav, zprávy z chovu, kvízy pro děti atd. Klub má i zásilkovou službu, kde je možné si objednat nejrůznější propagační předměty, příručku o chovu, trička s potiskem samolepky a jiné. Toto zboží je pak prodáváno na každé klubové akci. Dále naši členové dostávají samozřejmě přihlášky na speciální klubové výstavy.

V roce 1991 KCHL uspořádal první velkou akci, třídenní setkání členů, přátel, budoucích zájemců včetně rodinných příslušníků a všech psů v domácnosti chovaných. Jsou to víkendy, ve kterých se koná svod, bonitace, přehlídka plemeníků, později pak soutěže pro děti, malá "agility" pro všechny. O hudební zpestření se stará u táboráku country kapela. Jelikož je zde příjemné spojeno s užitečným, poučení se zábavou, všichni si mohou odpočinout se psy, bavit se, sportovat a najít si nové přátele.

Tato akce se setkala s takovým zájmem, že nyní ji pořádáme dva takové víkendy v roce, na jaře a na podzim. Střídáme přitom nejrůznější místa naší krásné země. Není to jednoduché najít vhodné místo s dostatečnou kapacitou, vše zajistit, evidovat ubytování, psy atd. Jsou to hodiny a hodiny práce. Ale když pak uslyšíme slova uznání, děkujeme, bylo to pěkné, moc jsme si užili, přijedeme zase atd., dává veškerá ta námaha svůj smysl a už hledáme další místo, kam příště pojedeme. Domníváme se jako výbor KCHL, že smyslem kynologie není jen rozvoj plemene, chovatelské a výstavní cíle, ale nedílnou součástí by měl byt i aktivní odpočinek s rodinou, psem, přáteli, výměna zkušeností a zážitků s ostatními, pro které se psi stali životním zájmem. A o to se náš klub snaží.

Členové výboru klubu
Předseda: Milan Pavlovský, Ke Hrádku 5, 148 00 Praha 4 - Kunratice tel.: 271 911 207, e-mail: pavlovskym30@gmail.com
Místopředseda: Ladislav Dejdar, Jiráskova 245, 566 01 Vysoké Mýto Tel.: 608 951 675, LadaDejdar@seznam.cz
Jednatel: Ludmila Velecká, Chodov 192, 345 33 p. Trhanov tel.: 606 944 002 (volat večer), e-mail: daxet@centrum.cz
Hospodář: Hana Petříková, Rodvínov 23, 37701 Jindřichův Hradec tel.: 721 305 813, e-mail: petrikova.hana@email.cz
Hlavní poradce chovu
HPCHL: Daniela Pavlovská, Ke Hrádku 5, 14800 Praha 4 - Kunratice tel.: 728 987 043, e-mail: salveleon@seznam.cz

Copyright © 2024 KCHL